نکات کلیدی کسب درآمد از اینستاگرام

زمان مطالعه: 4 دقیقه

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی محبوب، با هزاران کاربر (هر قشر از افراد جامعه) که در آن فعالیت می کنند. در حال حاضر این شبکه اجتماعی محلی مناسب برای بسیاری از کسب و کارها بدون هیچ سرمایه ای می باشد و هر شخصی با هر موقعیتی به فکر کسب درآمد از اینستاگرام می باشد. 

امروزه افزایش فالور به منزله رسیدن کسب درآمد از اینستاگرام فراگیر شده و می توان گفت دغدغه بسیاری از کاربران این فضای مجازی است.  اولین چیزی که به ذهن همه خطور می کند، راه اندازی یک پیج اینستاگرام، افزایش تعداد فالوورهای آن و انجام تبلیغات و  رسیدن به درآمد است. اما توجه کنید درآمدزدایی از اینستاگرام به این راحتی نیست و در واقع بازی را باید بلد باشید! در این مقاله می خواهیم روش های رسیدن به کسب درآمد از اینستاگرام خدمت شما ارائه دهیم. 

روش های کسب درآمد از اینستاگرام 

فروش مستقیم کالا و خدمات 

فروش هر گونه کالا یا خدمات، یکی از روش های کاربردی درآمدزدایی از اینستاگرام می باشد. 

فروش غیر مستقیم کالا و خدمات 

افرادی که فالوورهای زیادی دارند، می توانند با تبلیغات کسب و کارهای افراد دیگر کسب درآمد کنند. این افراد که به عنوان اینفلوئنسر در اینستاگرام معروف هستند، اغلب از قشر شخصیت های معروف و یا سلبریتی های محبوب می باشند. این روش کسب درآمد از اینستاگرام  معروف به روش اینفلوئنسر مارکتینگ است و شخص مورد نظر با بازاریابی محتوا از طریق انجام تبلیغات به درآمدزدایی از اینستاگرام می رسد. 

برندسازی در اینستاگرام 

 بسیاری از کسب و کارها در اینستاگرام سعی دارند، مخاطبان خود را افزایش داده و بعد از شناساندن کسب و کار خود به آن ها، اقدام به بازاریابی نمایند. روش نوعی بازاریابی اینترنتی در جهت برندسازی است  و یک روش غیر مستقیم  کسب درآمد از اینستاگرام  با علاقه مند کردن مخاطبین به برند خود می باشد. 

استفاده از ربات اینستاگرام 

این ربات علاوه بر افزایش فالوور و بازدید پیج، در فروش و تبلیغات نیز بسیار کاربردی است. به عنوان مثال ربات اینستاگرام اینبو می تواند با ارسال پیام های زمان بندی شده به فالوورهای هدف کسب و کار شما ، فروش شما را افزایش داده و راهی برای درآمدزدایی از اینستاگرام را برای شما باز می کند. 

چگونه به کسب درآمد از اینستاگرام برسیم؟ 

 •  برای کسب درآمد از اینستاگرام باید به دنبال پیدا کردن کاربران علاقه مند به حوزه کسب و کار خود باشید. 
 • با انجام تبلیغات در استوری اینستاگرام و قرار دادن تگ پروفایل کسب و کار مورد نظر، یا نوشتن آدرس سایت یا تلفن شخص مورد نظر، فالوورهای هدفمند خود را افزایش دهید. 
 • در لایو اینستا می توانید با مخاطبان خود به صورت زنده ارتباط برقرار کنید؛ با کسب محبوبیت در بین طرفداران خود،  کسب و کار خود را برند سازی و موفق به کسب درآمد از اینستاگرام خواهید شد.  
 • برای پست هایی که در اینستاگرام خود منتشر می کنید، وقت بیشتری بگذارید و خلاقانه عمل کنید. اگر پست شما برای مخاطبین جذاب باشد، با دست آوردن اعتماد آن ها، فالوورهای خود را تبدیل به مشتری خواهید کرد.
 • هشتگذاری مناسب انجام دهید؛ هشتگ در اینستاگرام، همانند کلمات کلیدی در بهینه سازی سایت می باشد. هشتگ های پست های شما باید مربوط به حوزه کار شما باشد، بنابراین با هشتگ گذاری اصولی می توانید پروموت های پست های تان را در اینستاگرام  افزایش داده و مخاطبین بیشتری با کسب و کار شما آشنا شوند. 
 • از اینفلوئنسرها برای افزایش اعتبار کسب و کار و برندسازی خود کمک بگیرید. همانطور که می دانید اینفلوئنسرها، افراد محبوبی هستند که بر روی مخاطبان شما بسیار تأثیرگذارند. بهترین راه برندسازی، افزایش فالوور در اینستاگرام و رسیدن به درآمدزدایی از اینستاگرام ،  استفاده از اینفلوئنسرها است. 
 • اگر برای کسب و کار خود، وب سایت یا کانال تلگرامی دارید، یا در آپارات و یوتیوب ویدئو به اشتراک می گذارید،  از کابران آن ها بخواهید صفحه اینستاگرام شما را دنبال کنند. همچنین با استفاده از لینکدین و مقالاتی که در آن به اشتراک می گذارید، سعی کنید با اشاره به صفحه اینستاگرام خود فالوور جذب کنید. 

این سه مورد را برای رسیدن به کسب درآمد از اینستاگرام همیشه رعایت کنید: 

 •  یک وب سایت راه اندازی کنید؛ با بازاریابی در اینستاگرام برندسازی کنید و در نهایت مخاطبان خود را به وب سایت یا فروشگاه اینترنتی خود انتقال دهید. اگر روزی شبکه های اجتماعی در سطح کشور فیلترینگ شد، شما با وب سایت کاربران و مشتریان خود را از دست نخواهید داد و زحمات شما برای کسب درآمد از اینستاگرام از بین نخواهد رفت!
 • با فالوورها در ارتباط باشید؛ کامنت های مخاطبین را در مورد کسب و کار را به هیچ عنوان بی پاسخ نگذارید و همچنین از آن ها  نظرسنجی کنید. این روش ایده ای بسیار جالبی برای به چالش کشاندن مخاطبین است و آن ها را مجبور به کامنت گذاری می کنید. به دایرکت های خود حتما جواب دهید، در واقع بهترین روش برای برقرای ارتباط با مخاطبین خود و کسب درآمد از اینستاگرام می باشد.
 • هشتگ گذاری به برندسازی کسب و کار شما و متعاقباً کسب درآمد از اینستاگرام  کمک شایانی می کند. 
 • با به اشتراک گذاشتن پست های مناسبتی، محبوبیت خود را در بین مخاطبین خود افزایش دهید. فراموش نکنید فعالیت شما در اینستاگرام باید متنوع باشد، برای این کار از هر سه فرمت استوری و لایو و پست اینستاگرام استفاده کنید. 

نکات بسیار بسیار بسیار مهم!!!

 • به هیچ عنوان فالوور فیک نخرید؛ برای افزایش فالوور، اقدام به خرید فالوور فیک (غیر واقعی) و یا خرید پیج اینستاگرام با تعداد فالوور بالا نکنید. فالوورهای شما باید هدفمند و علاقه مند به کسب و کار شما باشند. 
 • از برنامه های افزایش فالوور به طور مداوم استفاده نکنید. استفاده از برنامه ها و ربات های افزایش فالوور، امنیت پیج شما را کاهش می دهند و در بسیاری مواقع موجب بسته شدن پیج اینستاگرام می گردند. 
 • هرگز در پست های خود از پست و عکس کپی استفاده نکنید، با این کار شمل به راحتی سلب اعتماد از جانب مخاطبین خود خواهید شد. همچنین در پست های خود با نوشتن کپشن های جذاب و ایجاد محتواهای باکیفیت، به فالوورهای خود حس خوب اعتماد را منتقل کنید.