چرا یک کسب و کار باید وب سایت داشته باشد؟

بازاریابی اینترنتی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

وب سایت یکی از مؤثرترین روش ها برای افزایش آگاهی مخاطبان و افزایش کسب درآمد می باشد. شما می توانید از طریق تولید محتوای مرتبط با جستجوی مخاطبین خود، توجه آن ها را جلب کرده و سپس تبدیل به مشتری نمائید. شاید با خودتان بگوئید، می توانید از طریق شبکه های اجتماعی نیز کسب و کار خود را تبلیغ کرده و کسب درآمد کنید. زمانی که نوبت به بازاریابی یک برند می رسد، به ظاهر، هزاران گزینه برای انتخاب در پیش رو دارید. اما منحصربفردترین گزینه ای که به عنوان کسب درآمد اینترنتی باید در نظر بگیرند، وب سایت می باشد.

باور کنید یا نکنید، یک وبسایت کارآمدترین کسب درآمد اینترنتی برای رشد کسب و کار می باشد. بیشتر مردم قبل از خرید محصول مورد نظر خود، در اینترنت تحقیق می کنند. آیا فکر می کنید برای رشد کسب و کار خود نیاز به وبسایت ندارید؟ امروز عصر دیجیتال است و نداشتن وبسایت برای یک شرکت یا هر کسب و کاری به معنای واقعی جا ماندن از تکنولوژی و متعاقبا درآمد کم از کسب و کار می باشد.

هدف اصلی طراحی وب سایت ها جلب بازدیدکنندگان و سپس تبدیل آنها به مشتری است. نظراتی که توسط مشارکت کنندگان کارآفرین بیان می شود ، خود آنها است. دنیای آنلاین سریع و در حال تغییر است. کسب و کار شما باید با داشتن یک وب سایت با کیفیت ایجاد شده حضور پررنگی داشته باشد. بدون آن ، شما عقب می افتید ، در حالی که رقبای شما از منحنی جلوتر هستند. علاوه بر این ، داشتن یک وب سایت پیش شرط سایر تلاش های بازاریابی و کسب درآمد شما است.

تعداد زیادی از توسعه دهندگان وب خود را طراح وب می دانند. بسیاری از آنها افرادی هستند که در برنامه نویسی مهارت دارند و قادر به ایجاد وب سایت هستند. اما ، ایجاد یک وب سایت باید یک برنامه هدفمند داشته باشد. طراحی وب سایت باید دارای ساختار و چیدمان مؤثر باشد.

6 دلیل نیاز هر کسب و کار به داشتن وب سایت

چرا داشتن یک وب سایت مهم است؟ بنابراین ، چرا طراحی وب سایت برای موفقیت یک وب سایت مهم است؟ و چگونه می توان با داشتن یک وب سایت ایجاد شده ، کسب و کار شما سود برد؟ 

ایجاد مشتری و سود بیشتر 

با داشتن وب سایت و تولید محتوای مفید می توانید، مشتریان بیشتری را به کسب و کار خود جذب کرده و آن ها را تبدیل به درآمد نمائید. مشتریان شما با بازدید از وب سایت، به جواب سوال های ایجاد شده در ذهن خود دست می یابند، بنابراین بدون کسب درآمد اینترنتی با وب سایت، هیچ فرصتی برای ایجاد مشتری و سود بیشتر نخواهید داشت.

افزایش اعتبار کسب و کار 

مخاطبین شما زمانی می توانند هر گونه شک و تردید نسبت به شما را کنار بگذارند، که کسب و کارتان برای آن ها شفاف باشد. برای مشتریان بسیار مهم است که یک خرید تضمین شده داشته باشند، بنابراین می توانید با داشتن یک وبسایت اعتماد آن ها را  به دست آورید. داشتن وب سایت، یکی از بهترین استراتژی کسب درآمد برای معرفی تخصص، موقعیت کسب و کار خود و در نتیجه افزایش اعتبار تان در بین تعدادی بیمشاری از رقیبان در بازار کار می باشد. 

ایجاد کانال بازاریابی جدید

یکی از مزایای داشتن وب سایت، راه اندازی کسب و کار خود بدون نیاز به یک مکان فیزیکی است. وب سایت یک بیلبورد تبلیغاتی است، که جهت کسب درآمد اینترنتی در دنیای اینترنت نصب می گردد. بنابراین داشتن وب سایت یک کانال جدید برای معرفی محصولات و خدمات کسب و کار ایجاد می کند. شما می توانید با داشتن یک وب سایت، تولید محتوای مفید و بهینه سازی آن، توجه افراد را به کسب و کار خود جذب نمائید.

جمع آوری اطلاعات مشتریان

دریافت شماره تلفن از مشتری برای اطلاع رسانی تخفیف های ویژه، در مواقعی بسیار مشکل است. اما با داشتن یک وب سایت، براحتی می توانید آدرس ایمیل و شماره همراه مشتریان خود را، جهت ارسال پیامک تخفیف های ویژه دریافت کنید و آن ها را برای خرید محصولات و یا استفاده از خدمات شرکت خود ترغیب نمائید. بطورکلی از طریق وب سایت، بعنوان مؤثرترین روش کسب درآمد اینترنتی مؤثر، راه ارتباطی خود با کاربران بالقوه را گسترده و آن ها را تبدیل به مشتری کنید. 

برندسازی و نشان دادن محصولات متنوع

وب سایت محلی برای نمایش، توضیح و عرضه بیشتر انواع محصولات و خدمات کسب و کار شما می باشد. به کمک یک وب سایت، تمامی اطلاعات درباره انواع محصولات و خدمات کسب و کار خود رابه مشتریان انتقال دهید و از این طریق نام تجاری خود را به عنوان یک برند در صنعت به نمایش بگذارید. بنابراین این شیوه کسب درآمد اینترنتی علاوه بر معرفی کسب و کار شما را معرفی و شما را تبدیل به برند می کند، در نتیجه موجب افزایش اعتبار تجارت آنلاین شما می گردد.

بازاریابی اینترنتی با وب سایت راهکاری عالی برای بازگشت سرمایه بیشتر 

امروزه ، اکثریت مردم در رابطه با هر کالا و یا خدماتی در اینترنت جستجو می کنند. در واقع وب سایت یک بازار فوق العاده بزرگ و جهانی، در حال رشد است.طبق آمارجهانی تراکنش خرید از طریق اینترنت روز به روز در حال افزایش می باشد. شما از طریق وب سایت، سیل عظیمی از این پتانسیل را جذب و با تبدیل آن ها به مشتری، موجب بازگشت سرمایه بیشتر در کسب خود می شوید. 

صرفه جویی در زمان (مهمترین گزینه در استراتژی کسب درآمد اینترنتی)

وب سایت یک استراتژی کسب درآمد نوین است، که باعث صرفه جویی در زمان می گردد. بهترین گزینه برای افرادی که، وقت کافی برای جستجو و سر زدن به فروشگا ها را ندارند. همچنین شما می توانید در وب سایت خود، با پاسخ دادن به رایج ترین سوالات در مورد محصولات و یا خدمات کسب و کار خود، در وقت و زمان خود نیز صرفه جویی و آن را صرف موضاعات دیگر نمائید.

نحوه بازاریابی اینترنتی از طریق وب سایت 

  • با تولید محتوای مفید و با کیفیت،زمان توقف (ِDwell Time) مخاطبین را در سایت خود افزایش دهید.
  • برای جذب مشتریان بیشتر، وب سایت خود را با تولید محتواهای جدید، تازه نگه دارید. 
  •  با استفاده از ابزارهای آنلاین کلمات کلیدی بکر و جذاب را برای محتوا خود شناسایی کنید. 
  • از متخصصین خبره برای بهینه سازی وب سایت خود استفاده کنید.

با راه حل های تخصصی ارائه شده در این مقاله، می توانید کسب و کار خود را به سمت اقتصاد مبتنی بر مهارت سوق دهید. 

حرف آخر

داشتن وب سایت برای موفقیت در تجارت مهم است. طراحی وب با پشتیبانی از یک استراتژی محکم ضروری است. این اساس فعالیت بازاریابی آنلاین شما است. هدف اصلی طراحی وب سایت ها جلب بازدیدکنندگان و سپس تبدیل آنها به مشتری و کسب درآمد است.

طراحی وب بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد. در صورتی که طراحی جذاب نباشد درصد بالایی از افراد از یک وب سایت منصرف می شوند. Google از سیگنال های تجربه کاربر برای درک تعامل بازدیدکنندگان و تعامل با وب سایت ها استفاده می کند.

به عنوان مثال ، یک بازدید کننده روی وب سایت شما کلیک می کند. سپس با طراحی وب غیر جذاب ارائه شد. بازدیدکنندگان از وب سایت شما دور می شوند. این به گوگل نشان می دهد که وب سایت شما آن چیزی نیست که آنها به دنبال آن هستند. این می تواند منجر به افت رتبه بندی گوگل شود.

یکی دیگر از عوامل مهم تجربه کاربر ، طراحی اولین دستگاه تلفن همراه است.  بیشترین درصد از کل ترافیک در حال حاضر از طریق دستگاه تلفن همراه انجام می شود. برای وب سایت بهینه سازی شده برای موبایل (به عنوان مثال پاسخگو به تلفن همراه) بسیار مهم است. این وب سایت یک وب سایت برای رضایت کاربران و Google راه اندازی می کند.